“Εγγραφές Ολοημέρου 2022-23”

Σας ενημερώνουμε ότι ξεκίνησαν οι εγγραφές για το Ολοήμερο σχολείο για το επόμενο σχολικό έτος 2022-23. Η προθεσμία λήγει την Παρασκευή 13/5/22. Αιτήσεις μετά απ΄ό τη συγκεκριμένη ημερομηνία δε θα γίνονται δεκτές, καθώς πρέπει οι καταστάσεις να αποσταλούν στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση.

Εάν επιθυμείτε την εγγραφή του παιδιού σας παρακαλώ εκτυπώστε την αίτηση. Εναλλακτικά ζητήστε τη από τη Διεύθυνση του σχολείου.

Προσοχή στη συμπλήρωση της αίτησης, τα εξής:

1.Δικαιολογητικά γονέων δε χρειάζονται .

2.Πρωινή ζώνη είναι 7:00- 8:00 πμ. Θα λειτουργήσει εφόσον συμπληρωθεί ο απαραίτητος αριθμός παιδιών.

3.Στην τάξη φοίτησης του μαθητή, συμπληρώνετε την τάξη που θα πάει την επόμενη χρονιά.

4. Η φοίτηση των μαθητών στο Ολοήμερο είναι καθημερινή, με συγκεκριμένη ώρα αποχώρησης. Αλλαγές στην ώρα θα είναι δύσκολο να γίνουν, καθώς τα τμήματα δημιουργούνται από φέτος και οι δάσκαλοι τοποθετούνται ανάλογα με τον αριθμό των τμημάτων.

Ευχαριστούμε για τη συνεργασία.

Από τη Διεύθυνση του σχολείου