“Δωρεά lockers (ατομικά ντουλαπάκια αποθήκευσης) και αθλητικού υλικού στο σχολείο μας”

Το σχολείο ευχαριστεί την εταιρεία “AUTOUNION   CAR  RENTAL” του κ. Ζουλφάκου Δημήτρη για τη δωρεά 96 lockers στις αίθουσες διδασκαλίας. Τώρα πια όλοι οι μαθητές και οι μαθήτριές μας έχουν τα δικά τους ντουλαπάκια και τη δυνατότητα να οργανώνουν τα προσωπικά τους αντικείμενα, αποφεύγοντας το περιττό βάρος στις τσάντες τους!

Επίσης ευχαριστεί θερμά την κ. Κεμέρογλου Βασιλική για τη δωρεά του αθλητικού υλικού προς το σχολείο. κάτι που ήταν αίτημά μας χρόνια! Ανταποκρίθηκε σε αυτό με πολλή αγάπη και με τη βοήθεια της σχολικής επιτροπής, της προέδρου της κ.Κούτρη Ευαγγελίας και του κ. Αποστόλου Στέλιου κατασκευάστηκε ειδικός χώρος αποθήκευσης του υλικού σε χώρο κοντά στο γυμναστήριο. Το μάθημα της Φυσικής έγινε πιο ελκυστικό στους μικρούς μας μαθητές και μαθήτριες που απολαμβάνουν πια τις καινούριες δυνατότητες που έχουν, χρησιμοποιώντας τις καινούριες μπάλες για διάφορα αθλήματα, τα σκοινάκια, τα στεφάνια, τα εμπόδια, τα ακόντια και όλο το νέο αθλητικό υλικό. Τα καλύμματα για τις μπασκέτες που αγοράστηκαν με τη χορηγία αυτή κρατούν τα παιδιά μας ασφαλή.

Θερμές ευχές στην οικογένεια του κ. Ζουλφάκου για τη στήριξη και την αγάπη προς το σχολείο μας!!!