“ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΜΕΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΟΛΟΗΜΕΡΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ 2022-2023”

ΑΦΟΡΑ ΜΟΝΟ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΗΔΗ ΕΓΓΡΑΦΕΙ ΣΤΟ ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΣΧΟΛΕΙΟ.

Σύμφωνα με τις οδηγίες του Υπουργείου Παιδείας για τη φετινή σχολική χρονιά 2022-2023, οι μαθητές που έχουν ήδη εγγραφεί στο Ολοήμερο, έχουν το δικαίωμα να υποβάλλουν αίτηση για το Αναβαθμισμένο Ολοήμερο σχολείο (αποχώρηση 17:30).

Σας ενημερώνουμε ότι από τις 16:00- 17:30, οι μαθητές δεν προετοιμάζουν τα μαθήματά τους, αλλά συμμετέχουν σε ομίλους απασχόλησης, οι οποίοι δεν έχουν καθοριστεί ακόμη.

΄Οποιοι γονείς ενδιαφέρονται να εγγράψουν το παιδί τους, θα πρέπει να συμπληρώσουν την παρακάτω αίτηση και να την αποστείλουν  στο   2dimtrilof@gmail.com  το  αργότερο  έως  και τις  2/9/2022, ημέρα Παρασκευή.

Εάν δεν συμπληρωθεί ο απαραίτητος αριθμός ενδιαφερομένων, δε θα δημιουργηθεί  τμήμα Διευρυμένου Ολοήμερου και στην περίπτωση αυτή,  το Ολοήμερο θα λειτουργήσει όπως πέρσι . Πάνω στο θέμα αυτό θα ενημερωθείτε την επόμενη εβδομάδα.

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ

ΑΥΓΕΡΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ