“Εκπαιδευτική επίσκεψη στο εργοστάσιο της εταιρείας Παπαδοπούλου” τάξη Γ΄

Την πιο “γλυκιά” επίσκεψη πραγματοποίησε η Γ΄τάξη του σχολείου μας στις 9 Οκτωβρίου 2019 με τις δασκάλες των τμημάτων κ. Ευαγγελινού Μαρία και κ.Αυγέρη Αλεξάνδρα, στο εργοστάσιο της εταιρείας “Παπαδοπούλου”. Οι μαθητές και οι μαθήτριες των δύο τμημάτων ξεναγήθηκαν σε όλους τους χώρους και είχαν την ευκαιρία να δουν όλη τη διαδικασία παραγωγής και συσκευασίας των γνωστών προϊόντων της εταιρείας. Ζύμωσαν και οι ίδιοι τα δικά τους μπισκότα, έφαγαν φρεσκοψημένα κουλουράκια κατευθείαν από την παραγωγή. Παρακολούθησαν την ιστορία του μπισκότου αλλά και της οικογένειας Παπαδοπούλου , όπως επίσης έμαθαν για τις σωστές διατροφικές συνήθειες και τις ομάδες τροφών. Διασκέδασαν με τον “μπισκοτένιο” και πήραν μέρος σε ένα διασκεδαστικό παιχνίδι! Στο τέλος η εταιρεία τους έκανε δώρο μια τσάντα γεμάτη με τα προϊόντα της !!!

΄Οπως και τα ίδια είπαν ” ΄Ηταν η καλύτερη εκδρομή!!!”