“Ευχές για το καλοκαίρι”

Προς   γονείς  2ου  Δημοτικού  Σχολείου  Τριλόφου

Αγαπητοί  Γονείς,

Με το τέλος  της σχολικής  χρονιάς θα  θέλαμε,   όλοι    οι εκπαιδευτικοί  του  σχολείου,   να  ευχηθούμε  σε  σας και  τα παιδιά σας   υγεία    και  καλό  καλοκαίρι. Ευχόμαστε  να συναντηθούμε   όλοι μαζί   το  Σεπτέμβριο,  κάτω  από  καλύτερες συνθήκες .

Τελειώνοντας  αυτή    τη  χρονιά    θα  θέλαμε  να ευχαριστήσουμε:

Τον  Πρόεδρο του  Συλλόγου,  κ. Ζουλφάκο Δημήτριο,  που   βοήθησε,   με     χορηγία της  εταιρείας του, να αποκτήσουμε  καινούργιους  Η/Υ και να  εξοπλίσουμε  το εργαστήριο πληροφορικής.

Τις  δύο  μητέρες του σχολείου μας  και μέλη  του Δ.Σ. οι  οποίες, οικειοθελώς,  ανέλαβαν να  ετοιμάζουν τα  φαγητά των μαθητών μας που φοιτούσαν στο ολοήμερο.

Τους γονείς  που  επισκεύασαν, με  προσωπική τους εργασία,  τα παγκάκια   της   αυλής   μας.

Τέλος θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε  όλους εσάς που ήσαστε δίπλα μας, συμπαραστάτες και συνοδοιπόροι, στο έργο μας

Καλό καλοκαίρι

Οι  εκπαιδευτικοί  του  Σχολείου